DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Kas yra humanistinės laidotuvės?
Humanistinės laidotuvės yra nereliginė išlydėjimo ceremonija, kuri kartu yra ir orus atsisveikinimas, ir gyvenimo šventė. Humanistinių laidotuvių metu pripažįstamas gilus liūdesys atsisveikinant su išėjusiuoju, tačiau kartu švenčiamas mylimo žmogaus gyvenimas ir jo palikimas.
Kas vyksta humanistinių laidotuvių metu?
Mūsų ceremonmeisteris artimai bendradarbiauja su šeima, kad sukurtų unikalią ir asmenišką ceremoniją.
Humanistinių laidotuvių metu dažnai grojami muzikos kūriniai ar vyksta skaitymai. Tačiau svarbiausia ceremonijos dalis yra pasakojimas apie išėjusiojo gyvenimą, dalijimasis ryškiausiais prisiminimais ir istorijomis. Šią dalį parašyti ir skaityti gali mūsų ceremonmeisteris, ir (arba) jos metu savo atsiminimais gali pasidalinti šeimos nariai ir draugai. Po šios dalies yra skiriamas laikas apmąstymams, atsisveikinimo ritualui ir baigiamiesiems padėkos žodžiams.
Kur rengiamos humanistinės laidotuvės?
Laidojimo ceremonijos gali būt rengiamos visur, kur tik pasirenkate. Tačiau dauguma humanistinių laidotuvių ceremonijų vyksta krematoriumuose, kapinėse, šarvojimo vietoje, išėjusiajam brangioje vietoje ar gamtoje.
Kaip yra sukuriamas laidojimo ceremonijos scenarijus?
Mūsų ceremonmeisteris susitinka arba susisiekia su svarbiausiais šeimos nariais ir draugais, norėdami sužinoti apie mirusį asmenį ir aptarti ceremonijos galimybes. Išsiunčiamas ir pildomas specialus klausimynas. Surinkus medžiagą rašomas unikalus ceremonijos scenarijus, pagrįstas šia informacija ir apjungiantis šeimos pageidavimus.
Ar turite nustatytą scenarijų?
Tikrai ne. Mes didžiuojamės, kad kiekviena laidojimo ceremonija, kurią padedame sukurti, yra unikali ir parašyta taip, kad atspindėtų mirusį asmenį, kad būtų užtikrintas tinkamas ir nuoširdus būdas jį pagerbti bei prisiminti. Žinoma, turime sukaupę daug patirties ir resursų, tinkamų skaitinių ir ritualų, kuriuos naudojame savo ceremonijose, tačiau kiekviena istorija ir unikali ceremonijos struktūra kuriama individualiai.
Aš nesu tikra, kad tėtis buvo humanistas, tačiau jis tikrai nebuvo religingas.
Ar mes vis dar galime surengti jam humanistines laidotuves?
Tikrai taip. Tiesą sakant, tik nedaugelis mūsų laidotuvių rengiamos žmonėms, kurie būtų apibūdinę save kaip „humanistus“ - didžioji dauguma yra žmonės, kurie gyveno be religijos, nes netikėjo dievybėmis ar nebuvo apsisprendę dėl savo įsitikinimų.
Kodėl žmonės pasirenka humanistines laidotuves?
Dažnai žmonės pasirenka humanistines laidotuves, nes yra dalyvavę panašiose ar girdėję apie jas ir buvo sužavėti, kokia tai prasminga ir asmeniška ceremonija. Žmonės taip pat pasirenka humanistines laidotuves, nes, jų manymu, jos geriausiai atspindi jų mirusių artimųjų asmenybes ir pasaulėžiūras. Dažniausiai artimieji mano, kad religinė ceremonija būtų buvusi kaip veidmainystė ar netinkama mirusiam asmeniui.
Kai kurie šeimos nariai yra labai religingi ir aš nenoriu, kad jie būtų įžeisti ar jaustųsi atstumti.
Ar humanistinė laidojimo ceremonija jų neįžeis?
Mes suprantame, kad kiekvienose laidotuvėse dalyvauja skirtingo tikėjimo žmonės ir tie, kurie netiki visai. Manome, kad visi dalyvaujantys turėtų jaustis patogiai ir būti įtraukti. Visų pirma, mes visada į ceremoniją įtraukiame laiką asmeniniams apmąstymams, kuris taip pat gali būti skirtas tyliai mintyse pasimelsti už mirusįjį.
Iš atsiliepimų žinome, kad religingi žmonės humanistines laidotuves taip pat laiko jaudinačiomis ir prasmingomis.
Aš tikrai nežinau jokių eilėraščių ar prozos ir neįsivaizduoju, kad kas nors norėtų ką nors perskaityti per mano mamos ceremoniją.
Į laidotuves nereikia įtraukti nieko, kas Jums nepatinka. Tai apima ir skaitinius. Nepaisant to, yra stebėtinai daug nuostabių skaitinių ir eilėraščių, tinkamų nereliginėms ceremonijoms. Jūsų ceremonmeisteris/ė gali Jums patarti šiuo klausimu ir galbūt pateikti keletą pasiūlymų. Jis/i taip pat mielai perskaitys skaitinį, jei sugalvosite jį įtraukti.
Kiek laiko trunka humanistinė laidotuvių ceremonija?
Tai priklauso nuo turimo laiko (krematoriumai veikia pagal griežtą tvarkaraštį), bet vidutiniškai nuo 20 minučių iki pusvalandžio. Jei norite ilgesnės ceremonijos ją galima atlikti kitose tinkamose vietose, kurios stipriai neribotų ceremonijos trukmės.
Kada vyksta jūsų rengiamos ceremonijos?
Ceremonijos gali vykti ir pačią mirties dieną ir po pusės metų, viskas priklauso nuo mirusiojo ir jo artimųjų pageidavimų.
Ar leidžiate įterpti kokį nors religinį turinį?
Nors mūsų ceremonijos nėra religinės, mes suprantame, kad yra tam tikrų religijos aspektų, kurie yra tapę mūsų kultūros ir kasdienės patirties dalimi. Pavyzdžiui, tam tikros giesmės gali priminti žmonėms apie jų jaunystę. Mielai įtraukiame tokį turinį ten, kur jis padeda atspindėti mirusį asmenį, bet ne kaip Dievo garbinimo aktą.
Ar siūlote atminimo ceremonijas?
Taip, ruošiame bei vedame ir atminimo ceremonijas, rengiamas įvairiose vietose. Kartais šios ceremonijos užsakomos dėl praktinių priežasčių: galbūt žmogus mirė užsienyje arba tiesiog ne visi šeimos nariai galėjo su juo atsisveikinti. Nepaisant priežasties, atminimo ceremonija gali suteikti šeimai daugiau lankstumo, kaip, kada ir kur atsisveikinti su mirusiu artimuoju.
Turite klausimų, į kuriuos čia neatsakyta? Atsiųskite mums el.laišką arba parašykite žinutę „Facebook“ puslapyje ir mes susisieksime su Jumis.